top of page

        Мета діяльності Інклюзивно ресурсного центру  (ІРЦ)  – надання консультацій та проведення просвітницької діяльності з питань організації інклюзивного навчання серед педагогічних працівників та сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.

        Інклюзивний ресурсний центр є пунктом збору та поширення інформації, спільним майданчиком, який дає змогу дітям, батькам, організаціям і закладам, які опікуються проблемами особливих дітей, педагогам та органам влади, надавати і отримувати інформацію про перспективні практики в галузі інклюзивного навчання та визначати необхідні послуги для підтримки дітей і родин, координувати їх надання.

        Провідна ідея діяльності Інклюзивно ресурсного центру – консолідація зусиль усіх структур, дотичних до проблем родин, які виховують особливих дітей, а саме: психолого-медико-педагогічна консультація, органи управління освітою, навчальні заклади, установи соціального спрямування, реабілітаційні центри, громадські організації, батьківські ініціативні групи.

        Завдання діяльності ІРЦ: 

  • допомога дітям з особливими потребами на основі інноваційних підходів, що базуються на соціальній моделі розуміння інвалідності для визначення їх сильних сторін і подальшого планування;

  • надання інформації батькам щодо особливостей організації умов навчання у середовищі однолітків;

  • співпраця з іншими партнерськими організаціями, в тому числі й організаціями людей з інвалідністю.

       На сьогодні, ІРЦ в рамках своєї діяльності виконує наступні функції:

  • інформаційну: здійснює збір та розповсюдження інформації щодо існуючих ресурсів та послуг, спрямованих на допомогу дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам, педпрацівникам, які працюють з даною категорією дітей;

  • консультаційну: надає консультації батькам дітей з особливими освітніми потребами, педагогам, адміністраціям навчальних закладів, а також проводить семінари, «круглі столи», організовує зустрічі.

       Пріоритетним напрямком роботи ІРЦ є всебічна підтримка родин, які виховують особливих дітей, в тому числі з інвалідністю.

       Напрямки роботи з сім’ями особливих дітей:

  • роз’яснювально-консультативна робота з питань інклюзивного навчання;

  • інформаційна робота з питань реалізації різноманітних соціальних потреб державними установами та громадськими організаціями;

  • психологічна підтримка з метою розвитку впевненості, стремління долати життєві труднощі.

Документи,

які потрібні для проходження комплексної оцінки розвитку дитини

Заява, згода батьків, або осіб, що їх заміняють.

Паспорт, свідоцтво про народження дитини

(копія, оригінал).

Амбулаторна картка

(заключення психіатра, невролога).

Харакеристика з освітнього закладу.

bottom of page